بن مژه و خط مژه چیست؟

از جدیدترین راه های زیباتر و پرتر دیده شدن مژه ها انجام تاتوی بن مژه است که از طریق اضافه کردن جوهر بین مژه ها انجام می شود. معمولا این کار با نام های دیگری مانند هاشور و میکروپیگمنتیشن مژه نیز شناخته می شود.

تاتو بن مژه به دو روش متفاوت انجام میشود و افراد بنا به سلیقه ی خود انتخاب میکنند که جوهر بین مژه هایشان اضافه شود و یا خطی نازک مانند خط چشم بالای مژه ی خود بکشند.

معمولا کسانی که میخواهند تاتویشان طبیعی تر باشد از روش اول یعنی تزریق جوهر استفاده می نمایند. برای انجام این تاتو از دستگاهی که دارای سوزن بسیار نازک می باشد استفاده می شود که با سرعت بالا جوهر را بین مژه ها وارد می کند.شاید در ابتدای انجام این کار متوجه تغییر و زیبایی چشمان خود نشوید اما با مشاهده ی نتیجه ی نهایی کار متوجه میشوید که انجام تاتوی بن مژه چقدر در زیبا و سرحال نشان دادن چشمان شما موثر است.

انجام تاتوی مژه برای چه کسانی مناسب است؟

استفاده از این تاتو برای خانم هایی مناسب است که علاقه به آرایش های دائمی داشته باشند و یا وقت کافی برای تجدید آرایش روزانه ی خود ندارند. انجام این تاتو برای خانم هایی که بنا به دلایلی علاقه ای به استفاده از خط چشم های ضخیم پشت چشم خود ندارند نیز مناسب است.

همچنین افرادی که دارای مژه هایی ضخیم و بلند نیستند برای زیبا و با حالت شدن چشم های خود از بن مژه استفاده می نمایند. لازم به ذکر است که انجام تاتوی بن مژه برای زنان باردار و افراد دارای عفونت های چشمی ضررهای زیادی دارد. همچنین شایان ذکر است افرادی که به واسطه ی شغل خود با اشعه سروکار دارند نمی توانند از این روش برای زیبا شدن چشمان خود استفاده کنند.

میزان ماندگاری بن مژه چقدر می باشد؟

بن مژه در واقع تاتوی چشم است که دنباله ندارد. ماندگاری بن مژه نیز مانند بقیه تاتو ها می باشد که بستگی به عواملی مانند: نوع آب و هوای محل زندگی، جنس پوست افراد و نحوه ی مراقبت بانوان دارد. و با توجه به عواملی که ذکر شد ماندگاری این تاتو معمولا بیشتر از 5 سال است. و بعد از طی کردن این زمان رنگ تاتو از بین رفته و کدر میشود و در مواردی هم میشود ترمیم انجام داد.

همچنین لازم به ذکر است میزان ماندگاری تاتو بر روی صورت و یا بدن افراد وابسته به جنس پوست افراد است و ماندگاری این تاتو در افرادی که ترشح چربی زیادی بر روی پوست خود دارند کمتر از بانوانی است که پوست آن ها خشک است.

مزایای بن مژه برای افراد مختلف

  • صرف وقت کمتری برای خودآرایی روزانه
  • معمولا وقتی با عجله آرایش میکنیم امکان خراب شدن و کج شدن خط چشم به دلیل لرزش دستان وجود دارد اما با انجام تاتوی بن مژه می توانیم یک آرایش دائمی و تمیز داشته باشیم
  • انجام تاتو بن مژه همچنین برای افرادی که پوست حساسی دارند و به مواد شیمیایی موجود در لوازم آرایشی حساسیت دارند نیز مناسب است زیرا با انجام این تاتو دیگر نیاز نیست هر روز از خط چشم ها و مداد های چشم که حساسیت زا هستند استفاده کنند.
  • این تاتو برای خانم های مسن نیز بسیار مناسب است. معمولا با بالا رفتن سن افراد جذابیت چشم ها کم می شود
  • همچنین این تاتو برای افراد سن بالا که در اکثر مواقع دچار لرزش می شوند و کشیدن خط چشمی صاف و زیبا برای آن ها سخت می شود مناسب است. در صورت استفاده از بن مژه دیگر این مشکل را نخواهند داشت و همچنین یک زیبایی دائمی خواهند داشت.

کارهایی که بعد از انجام تاتوی بن مژه باید انجام دهیم

  • بعد از انجام دادن این تاتو باید حواستان باشد که از قرار گرفتن چشم ها در معرض نور مستقیم آفتاب جلوگیری کنید
  • به مدت 3 روز از زدن آب به چشمان خود خودداری کنید
  • تا 24 ساعت بعد از انجام تاتو از کمپرس یخ بر روی چشمان خود استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که استفاده از کمپرس بیشتر از 24 ساعت فایده ای ندارد و بلکه باعث ایجاد سردرد در بعضی افراد می شود.
  • تا یک هفته بعد از انجام تاتو می توانید از پماد های مخصوص چشم بر روی پلک های خود استفاده کنید. یک مورد از این پماد ها پماد ویتامین آ می باشد.

اگر درباره خدمات آرایش دایمی سوال دارید با ما تماس بگیرید.

تماس بگیرید

تصاویری از خدمات آرایش دایمی