میکروبلیدینگ ابرو

 

ابروها مهم‌ترین بخش صورت هستند. اگر از ابروهایتان راضی نیستید، روش‌های زیادی برای تغییر دادن آنها وجود دارد، از جمله ژل ابرو، مداد یا حتى تتو کردن. اما امروز یک گزینه خیلی طبیعی وجود دارد که نتایجی تقریباً دائمی دارد. در این مطلب روش میکروبلیدینگ ابرو را معرفی می‌کنیم که فراتر از نقاشی است و درست شبیه به موهای واقعی به نظر می‌رسد.

میکروبلیدینگ یک روش تتوی دستی نسبتاً جدید است. این روش در مقایسه با روش‌های قدیمی و سنتی که با استفاده از دستگاه انجام می‌شدند، روشی نیمه دائمی است. میکروبلیدینگ با استفاده از یک تیغه بسیار نازک انجام می‌شود و رنگدانه ها را به داخل پوست منتقل می‌کند. در آمریکا فردی که میکروبلیدینگ انجام می‌دهد باید دارای مدرک تخصصی هنر روی بدن باشد.

میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن و تفاوت آنها

میکروپیگمنتیشن هم یک روش تتوی دائمی یا نیمه دائمی برای ابروست. این روش با یک دستگاه دیجیتال استفاده می‌شود. در روش میکروپیگمنتیشن رنگ در لایه عمیق‌تر پوست با نام درم کاشته می‌شود . انجام میکروپیگمنتیشن بیشتر از میکروبلیدینگ طول می‌کشد.

در میکروبلیدینگ از تیغ بسیار نازکی برای کشیدن خطوطی شبیه به تار مو استفاده می‌شود و در میکروپیگمنتیشن با استفاده از دستگاه صدها نقطه بر روی ناحیه تحت درمان ایجاد می‌شوند تا زمانی که شکل و ساختار ابرو حاصل شود.

میکروپیگمنتیشن هر ۲ تا ۵ سال (گاهی حتی بیشتر) نیاز به ترمیم و تجدید دارد. بهبود پوست نیز بعد از اتمام میکروپیگمنتیشن به زمان و مراقبت‌های بیشتری احتیاج دارد (تقزیبا یک هفته). زمان مورد نیاز برای انجام فرایند میکروپیگمنتیشن حدوداً ۲ ساعت است. به علاوه هزینه میکروپیگمنتیشن بیشتر از میکروبلیدینگ است.

میکروبلیدینگ برای افرادی که قصدترمیم ابروهای خود و پر کردن جاهای خالی در ابروهایشان را دارند یک روش مناسب است. به علاوه کسانی که می‌خواهند قوس ابروی خود را بیشتر کنند به نتیجه خوبی خواهند رسید.

مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ

خیلی مهم است که بعد از انجام میکروبلیدینگ مراقبت‌هایی را انجام دهید. برای بهبود سریع‌تر و پیشگیری از بروز هر گونه مشکل موارد زیر را بعد از انجام میکروبلیدینگ به خاطر بسپارید:

  • از موچین یا نخ برای بخش‌هایی که میکروبلیدینگ شده استفاده نکنید، اجازه بدهید هر نوع خراشیدگی یا خشکی پوست به خودی خود و به طور طبیعی برطرف شود. برداشتن موی این قسمت‌ها در این شرایط باعث بروز جای زخم می‌شود .
  • از آب، کرم، پاک کننده، ماده آرایشی یا هر محصول دیگری تا 3روز در این بخش‌ها استفاده نکنید.
  • به مدت ۳ تا ۴ هفته بعد از میکروبلیدینگ از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید.
  • ۱۰ روز اول از خوابیدن بر روی صورت خود اجتناب کنید.
  • ۱۰ روز اول بعد از میکروبلیدینگ از شنا، سونای داغ و جکوزی اجتناب کنید.
  • تا ۷ روز بعد از میکروبلیدینگ از خوردن غذاهای پر ادویه اجتناب کنید.
  • از کشیدن سیگار اجتناب کنید.
  • از رانندگی با وسایل نقلیه رو باز مانند قایق، دوچرخه یا موتورسیکلت تا ۷ روز اجتناب کنید.
  • قبل از دوش گرفتن از پمادی که برای مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ توصیه شده ، استفاده کنید تا از خیس شدن ناحیه درمان شده جلوگیری شود. در هنگام دوش گرفتن نیز سعی کنید صورت خود را از برخورد آب دور نگهدارید.

پشتیبانی آنلاین

اگر درباره خدمات آرایش دایمی سوال دارید با ما تماس بگیرید.

تماس بگیرید

تصاویری از خدمات آرایش دایمی